Portal poświęcony św. Andrzejowi Boboli

Czwartek, 18 lipca 2024         
Czwartek, 18 lipca 2024         

Obchody uroczystości św. Andrzeja Boboli w sanktuariach w Warszawie, Strachocinie i Szczecinie [zapowiedź]

W uroczystość św. Andrzeja Bobola, 16 maja, w sanktuariach dedykowanych temu świętemu odbędą się obchody odpustowe.

Fot. br. Damian Wojciechowski SJ

Warszawa

W Narodowym Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie 16 maja o godz. 18 mszę świętą odprawi arcybiskup warszawski kard. Kazimierz Nycz. Eucharystię będą koncelebrowali biskupi metropolii warszawskiej, a kazanie wygłosi biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński.

Starchocina

W sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, czyli w miejscu urodzenia męczennika, już od wtorku, 7 maja trwa nowenna przed uroczystością. „Ta nowenna jest najważniejsza, bo przez nią przygotowujemy się do uroczystości św. Andrzeja Boboli w parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Nowenny w Kościele są po to, aby przez uczestnictwo w nich wyprosić sobie wyjątkowe łaski” – czytamy w ogłoszeniach parafialnych umieszczonych na stronie internetowej. 16 maja, w uroczystość św. Andrzeja Boboli msze święte o godz. 11.30 i 18.00 odprawi metropolita przemyski abp Adam Szal. Poza tym o godz. 11 jest zaplanowana procesja różańcowa, a o godz. 17.00 nabożeństwo drogi krzyżowej. Oba nabożeństwa odbędą się na Bobolówce, czyli w miejscu, w którym stał dawniej dwór Bobolów, a obecnie znajdują się dwie kaplice, stacje drogi krzyżowej i stacje różańcowe.

Szczecin

W prowadzonym przez oo. jezuitów sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Szczecinie 16 maja główną mszę świętą odpustową o godz. 18.00 odprawi o. Krzysztof Frąckiewicz, proboszcz parafii św. Dominika w Szczecinie. Przed mszą o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo. Po mszy odbędzie się procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła. Później jest przewidziany poczęstunek w ogrodach za kościołem. „Tego dnia można w naszym sanktuarium zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami” – czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

Redakcja
Opublikowano: 13-05-2024