Portal poświęcony św. Andrzejowi Boboli

Czwartek, 18 lipca 2024         
Czwartek, 18 lipca 2024         

Portal o św. Andrzeju Boboli zaczyna działalność

Strona internetowa andrzejbobola.info ma się przyczynić do popularyzacji postaci św. Andrzeja Boboli – męczennika z XVI/XVII w., patrona Polski.

Prezentujemy tutaj informacje związane z życiem, męczeństwem i kultem tego świętego. Szczególnie istotne wydaje się nam jego przesłanie na dziś dla Polski i Polaków. Kult Andrzeja Boboli kwitnie bardzo żywiołowo, w przytłaczającej większości oddolnie. Zachęcamy do informowania o wszystkim, co dzieje w związku z tym w Waszych kościołach i wspólnotach. Chętnie to opublikujemy.

Pragniemy, żeby czciciele św. Andrzeja i inni czytelnicy stali współautorami portalu, np. przez przysyłanie intencji modlitewnych powierzanych wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli oraz świadectw łask otrzymanych za jego wstawiennictwem. Ważnym działem są modlitwy za wstawiennictwem męczennika. Mamy nadzieje, że ten portal spotka się z życzliwym przyjęciem odbiorców. Planujemy na nim zamieszczać w nim nie tylko bieżące informacje i ciekawostki, ale również pogłębione opracowania o życiu, męce i dziejach relikwii oraz kultu Andrzeja Boboli.

Zapraszamy również na nasze profile w mediach społecznościowych i zachęcamy do dzielenia się informacjami.

Obraz św. Andrzeja Boboli w kościele jezuitów w Poznaniu
Autor: Stefan Bakałowicz, fot. jezuici w Poznaniu
Redakcja
Opublikowano: 13-05-2024